SEELENLUFT / Out Of The Woods (2002)
Jedan mali i nebitan album jednog poprilično nepoznatog švicarca koji sebe naziva Beat Solèr a svoj projekt Seelenluft. I sve bi to bilo istina i bitno da ovo nisu nezaboravne vatre.
Kunst & Liebe Frequency Machine
Ovog tjedna u Nezaboravnim vatrama prisjećamo se benda Pearl jam i njihovog, možda posljednjeg velikog albuma “Yield” iz 1998 godine.
Ovog tjedna u Nezaboravnim vatrama prisjećamo se benda Pearl jam i njihovog, možda posljednjeg velikog albuma Yield iz 1998 godine.
Iz perspektive štovatelja nekog benda uvijek strepiš od mogućnosti da bi se isti mogli razići i krenuti u solo karijere a kod Pearl jama to je bilo posebno naglašeno, počev od toga da su na neki način godinama nosili teret grunge banda pa do činjenice da je Pearl jam uvijek bio skup jakih individualaca koji su, htjeli to ili ne, vukli pomalo svako na svoju stranu.
Na sreću, na albumu Yield (i na popratnom dokumentarcu “Single video theory”) bend uspijeva pomiriti sve nesuglasice, Vedder uz svoje skladbe uspijeva izroditi prave male bisere od materijala koji su mu ponuđeni od ostalih članova benda i rađa se Yield, album benda u naponu snage. Upakirana u knjižicu sa lijepim crno-bijelim fotografijama “pustolova” Jeffa Amenta (bas gitara), ploča sadrži 13 pjesama, po strukturi prilično različitih ali kvalitetom ujednačenih.
Od klasičnih bendovskih Brain of J. i No way preko akustičnih Wishlist i Low light pa sve do razluđene Do the evolution i osobnog favorita Faithfull bend se nanovo “izmišlja” i daje nam ono šta smo od njih navikli dobivati – veliki rock album velikog rock benda.
Pearl Jam: Yield (Epic, 1998.)
01 Brain of J.
02 Faithfull
03 No Way
04 Given to Fly
05 Wishlist
06 Pilate
07 Do the Evolution
08 Untitled [Red Dot]
09 MFC
10 In Hiding
12 Push Me Pull Me
13 All Those Yesterdays
14 Leatherman
Tomislav Gracin
autor: tomislav gracin, 27/04/2015
Arhiva
Jedan mali i nebitan album jednog poprilično nepoznatog švicarca koji sebe naziva Beat Solèr a svoj projekt Seelenluft. I sve bi to bilo istina i bitno da ovo nisu nezaboravne vatre.
Tata Johnny je bio legenda korijenskog ritam i bluza a mama Phyllis ga je zvala šećeru. Naš Shuggie i nije moga biti ništa do jedan od najkompletnijih glazbenika ikad.
‘Heaven Up Here’, drugi album liverpulskog sastava Echo & the Bunnymen se može promatrati kao veliki comeback ambijentalne psihodelije u ranim osamdesetima, no on je definitivno mnogo više od toga; jedan zaokružen, skoro konceptualan projekt koji je postavio smjernice koje će u nadolazećim godinama koristiti brojna novostasala imena s alternativne scene. Svejedno u kojem ga svjetlu promatrali, ovaj uradak spada u sam vrh britanskog post punka, ukoliko već nije i njegova kruna!
Oduvijek ste se pitali kako zvuči voda? Saint Etienne imaju odgovor na svako, pa i na ovo trivijalno pitanje. Zvuk vode – zvuk života.
playlist