
Prva SF u 2021.!
Unatoč svemu, Soda Fountain nastavlja! Ovotjedno je izdanje nešto kraće, oko 75 minuta, ali pomirite se s tom iznimkom. Mi…
Prvo jesenje izdanje emisije Soda Fountain prekapa sa s prvim punim jesenjim danom, no već smo navikli kako slučajnosti mogu biti sve osim onoga što im kaže ime. Zbog toga očekujte jednu vremenski i stilski raznoliku listu, mada u konačnici obojenu nadolazećom melankolijom … što opet ne mora značiti da će te se izgubiti u poljanama tihih savzvučja, već naprotiv!
Prvo jesenje izdanje emisije Soda Fountain prekapa sa s prvim punim jesenjim danom, no već smo navikli kako slučajnosti mogu biti sve osim onoga što im kaže ime.
Zbog toga očekujte jednu vremenski i stilski raznoliku listu, mada u konačnici obojenu nadolazećom melankolijom … što opet ne mora značiti da će te se izgubiti u poljanama tihih savzvučja, već naprotiv!
(intro: Keith Emerson – Library)
01 Pulp – The Fear
02 Uncle Tupelo – Gun
03 Silver Jews – Random Rules
04 CAKE – The End Of The Movie
05 Nick Cave & The Bad Seeds – All Tomorrow’s Parties
06 Malcolm Middleton – Monday Night Nothing
07 Frank Sinatra – Chicago Is My Kind Of Town
08 Skeeter Davis – The End Of The World
09 Bauhaus – St. Vitus’ dance
10 The Chordettes – Mr. Sandman
11 Jello Biafra & Mojo Nixon – Plastic Jesus
12 Richard Hawley – Time Will Bring You Winter
13 Kid Kongo Powers – Hitchhiking
14 King Dude – Miss September
15 David Bowie – Cracked Actor
(intermezzo: David Kilgour – September)
16 Donovan – The Ballad Of Geraldine
17 The Shirelles – Soldier Boy
18 John Zorn – La Flor Del Barrio
19 Roy Orbison – The Crowd
20 Mark Lanegan – Field Song
21 Son Volt – Afterglow 61
22 John R. Butler – God Will Fuck You Up
23 Jay Alarcio – Green Is The Colour
24 Fabrizio De André – Preghiera In Gennaio
25 The Nice – The Cry Of Eugene
26 Willie Nelson – September Song
27 Botanica – Someone Else Again
28 Bobby Darin – Mac The Knife
29 Georges Brassens – Le Gorille
30 Jolie Holland – Old Fashioned Morphine
31 Topi & Agents Sorsakoski – Kinhan Palaan Takaisin
32 David Gilmour – Faces Of Stone
(outro: Matt Elliott – End)
Ukoliko se pak pitate zašto taj postapokaliptički ‘dekor’ vezan uz sjevernoamerički Tornado Alley, odgovor je jednostavan – klima se ubrzano mijenja, pa možda slični vrtlozi u dogledno vrijeme čak u našim krajevima istisnu onaj klasični jesenji background posložen od slojeva otpalog lišća, opustjelih parkova te mirisa vlage i pečenih kestena.
Bog misli na Vas i ne želi da Vam ni jedan trenutak eventualno bude dosadno!
Također i uredništvo Soda Fountaina. Hvala!
powered & provided by ©eXit
autor: Vjeran Stojanac, 23/09/2015
Arhiva
Unatoč svemu, Soda Fountain nastavlja! Ovotjedno je izdanje nešto kraće, oko 75 minuta, ali pomirite se s tom iznimkom. Mi…
Prvo izdanje Jutarnjeg programa četvrtkom u 2014. možete shvatiti i kao novogodišnju čestitku, a priložena lista ovoga puta NEMA nikakve stilske, tematske ili kronološke logike, već je rezultat ‘random’ postupka biranja iz jednog prethodno izdvojenog, većeg – nazovimo ga tako – akumulatora, buffera, odnosno međuspremnika skladbi… Ili ipak IMA? Kliknite na Thoru i doznajte istninu!
Uljepšajte svoje radno jutro četvrtkom ignoriranjem šefa, duplom kavom i trostrukom količinom od propisane doze benzodiazepina. Zatim oko deset uključite neki web radio kako bi poslušali aktulane vijesti te primili uobičajenu dnevnu dozu pesimizma. Odmah po završetku vijesti prebacite streaming na onaj KLFM-ov. Jer, današnje izdanje Soda Fountaina stremi onim iskonskim korijenima emisije, nudeći jednu u potpunosti eklektičnu listu sastavljenu od glazbenih brojeva međusobno vremenski udaljenih i stotinjak godina!
Emigracija je stara koliko i čovječanstvo, no od masovnih seoba se tijekom devetnaestog, te posebice dvadesetog stoljeća profilirala u osobni izbor ugroženog pojedinca. Imajući u vidu ulogu umjetnika, u prvom redu književnika kao dežurnih društvenih kritičara, nije čudo što bi se takvi našli prvi na udaru, te bivali prinuđeni napustiti vlastitu zemlju. No, u kakvom su odnosu suvremena glazbena scena i emigracija? Postoje li još uvijek za glazbenike ‘nepoćudne zemlje i režimi’, ili je danas taj problem uglavnom sveden na pitanja kreativnosti i (non)konformizma?
playlist