
SIMPLE MINDS / Sparkle in the Rain (1984)
Sa poštenim vremenskim odmakom i uvijek opreznim pristupom toj glazbeno delikatnoj :/ dekadi, na Sparkle in the Rain su stvari koje bi svaki kolega autor zgrabio da može i da nema onog Kerra.
Dok se još uvijek sabiru dojmovi i usklađuju stavovi o tom našem zajedničkom i demokratskom odabiru najbolje glazbe protekle dekade, prvocirane su i ove neke svježe vatre.
Ili, zašto ne prihvatiti da je mijena stalna i da se već sada, niti četiri godine nakon, za Bibiov Mineral Love može reći da je album koji nam je promijenio živote. Moj sigurno. A ove naše nezaboravne vatre su vrlo osobna kategorija.
Usput i najava nastavka pripetavanje kolega, glazbenih urednika, sa još pokojom ovakvom svježom vatrom.
A zašto Mineral Love? Zato što je Stephen Wilkinson ili Bibio, taj jednistven majstor glazbene filigranije i beskonačnih slojeva, božanstvene produkcije i vilinskih melodija, vjerojatno zabit u neki kućni studio noćima i danima ko neki these days Zappa, stvorio remek djelo. Od miline Petals, pravih hitova Town & Country, A Mineral Love ili Feeling do fragilnih C’est La Vie i Wren Tails, Wilkinson ispisuje neke nove glazbene postulate.
Preporuka ovaj četvrtak i nedjelju u 15.00 ako niste. Ako jeste, znam da ćete opet.
Petals
A Mineral Love
Raxeira
Town & Country
Feeling
The Way You Talk
With The Thought Of Us
Why So Serious
C’est La Vie
Wren Tails
Gasoline & Mirrors
Saint Thomas
Light Up The Sky
autor: el5egundo, 15/01/2020
Arhiva
Sa poštenim vremenskim odmakom i uvijek opreznim pristupom toj glazbeno delikatnoj :/ dekadi, na Sparkle in the Rain su stvari koje bi svaki kolega autor zgrabio da može i da nema onog Kerra.
Ok, Blonde on blonde. Ne znam što bi se jos pametno moglo reći o Dylanovom dvostukom albumu ( do tada…
Kada je u rujnu 1981. objavljen album Discipline najavivši tako novu epohu u djeovanju sastava King Crimson, većina je štovatelja i kritičara smatrala kako se radi tek o ponavljanju već viđenog. Srećom, Robert Fripp je imao sasvim drugačiju viziju. Šest godina (1975. – 1981.) neaktivnosti sastava iskoristio je na najbolji mogući način, usavršavajući stil i viziju, tako da uskrsnuće King Crimsona nipošto nije značilo šturo ponavljanje prošlosti, već istinski novi početak, start sa sasvim drugačijih pozicija kao najava trke planirane u neistraženom pravcu.
Joy Division bolji od Joy Divisiona uz primjese dark sajda Radioheada te najboljih gitara ikad bio je i ostaje jedan od najvažnijih i najboljih glazbenih uradaka tekućeg tisućljeća. NYC finest. Interpol!!
playlist