KLFM

Kunst & Liebe Frequency Machine

THE DELGADOS / Peloton (1998.)

Najbolji album ponajboljeg škotskog(dakle, svjetskog) benda sa najboljom škotskom (dakle, svjetskom) pjevačicom, ponajboljim škotskim (elem, svjetskim) autorom i gitaristom, izdan za njihovu sopstvenu- suvišno je i napominjati-najbolju škotsku (svjetsku!!) izdavačku kuću Chemikal Underground.

Najbolji album ponajboljeg škotskog (dakle, svjetskog) benda sa najboljom škotskom (dakle, svjetskom) pjevačicom, ponajboljim škotskim (elem, svjetskim) autorom i gitaristom, izdan za njihovu sopstvenu-suvišno je i napominjati-najbolju škotsku (svjetsku!!) izdavačku kuću Chemikal Underground.

Tracklist:

“Everything Goes Around the Water”
“The Arcane Model”
“The Actress”
“Clarinet”
“Pull The Wires from the Wall”
“Repeat Failure”
“And So the Talking Stopped”
“Don’t Stop”
“Blackpool”
“Russian Orthodox”
“The Weaker Argument Defeats the Stronger”

QRT

autor: Gaal, 18/03/2015

,

Vezane objave

Arhiva

SHUGGIE OTIS / Inspiration Information (1974. Epic )

28/01/2016.

Tata Johnny je bio legenda korijenskog ritam i bluza a mama Phyllis ga je zvala šećeru. Naš Shuggie i nije moga biti ništa do jedan od najkompletnijih glazbenika ikad.

NAS / Illmatic (1994)

15:00–16:00 Srijeda 15.5.2019.

Ovako zvuči savršen hip hop album. Illmatic je hip hop.

WILCO / Yankee Hotel Foxtrot (2001/2002.)

05/04/2016.

Sagledano u cjelini, “Yankee Hotel Foxtrot” je krucijalni album u karijeri sastava Wilco, projekt koji je na neki način označio moment kreativnog vrhunca (stoga učestale usporedbe s “OK Computerom” Radioheada uopće nisu ishitrene). Srećom, usporedbe s genijalnom oksfordskom petorkom tu ne prestaju, već se mogu pratiti u daljnjem razvoju događaja. Wilco je možda donekle podbacio na spomenutom idućem albumu “A Ghost is born”, no uskoro se vratio na zaslužene pozicije. U kojoj je mjeri ovaj album odredio budućnost pomalo nespojivih pojmova alternativnog countryja i progresivnog rocka možete dokučiti preslušavajući aktualne ‘Nezaboravne vatre’, KLFM-ov ciklus kultnih i iznad svega po njegovo osoblje utjecajnih albuma!

DEVENDRA BANHART / Rejoicing in the Hands (2004)

15:00–16:00 Četvrtak 2.5.2019.

Rejoicing in the Hands of the Golden Empress taman je proslavio svoj petnaesti rođendan – pravo vrijeme da se ispravi…

Tjedna rotacija

Arhiva

Lapa Dula / Agua

DAFT PUNK / Homework (1997)

JOHN PARISH & ALDOUS HARDING / Three Hours

BADBADNOTGOOD / LateNightTales

AIMEE MANN / Live at St. Ann’s Warehouse (2004)

MAJKE / Razum i bezumlje (1990)

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM