
THE K&D SESSIONS (1998.)
Peter Kruder i Richard Dorfmeister te njihova kombinacija trip-hopa, downtempa i drum n bassa iz doba kad je Beč bio glazbeni centar svijeta. Dvostruka mix kompilacija koja tako fino i dostojanstveno stari. Bečka škola.
Iz nedavno objavljene knjige ‘Album na dan: 365 najvažnijih albuma koje morate poslušati’
Da je punk mrtav, neki su govorili i koju godinu prije kada su The Clash potpisali za CBS, ali to su obične gluposti. Od samog početka se podrazumijevalo, bilo je mjerilo s obje strane Atlantika, da bend potpiše za veliku izdavačku kuću i postane slavan i bogat – znate već, uobičajena rock’n’roll priča. The Clash je jedan od rijetkih bendova kojima je to uspjelo i koji je preživio da priča svoju priču još koju godinu.
„London Calling“ je jedan od najsretnijih trenutaka u povijesti rock’n’rolla. Bend koji najozbiljnije i iskreno voli glazbu, isto tako najozbiljnije i iskreno vjeruje u svoje ideale s kojima je nastao i koje je dijelio s ostatkom punk scene. Hrabra avantura u koju se taj četverac (moramo reći, s čvrstim parom kormilara) uputio izrodila je dvostruki album koji pršti od punka, ali ne u glazbenom smislu. Od glazbenih žanrova je tu rock, reggae, funk, pop, rockabilly, hard rock, svašta što bi se mainstream publici moglo prodati u ono, ali i u bilo koje vrijeme. Iako se može činiti da je The Clash bend koji ima jače singlove nego albume (od kojih je ovaj dupli, a sljedeći je već bio trostruki), ipak je ovo album s pričom, atmosferom, bez obzira na žanrovsku raznovrsnost pojedinih pjesama.
Ovo je prije svega avantura, putovanje u potrazi za slobodom, kako kreativnog i glazbenog izražavanja, tako i za slobodom u vanjskom svijetu koji je zagađen konzumerizmom, kriminalom, socijalnom nepravdom i hrpom drugih nedaća o kojima The Clash (odnosno, Joe Strummer kao glavni autor tekstova) na „London Calling“ govori. Na trenutak se ostvarila njihova izjava o The Clash kao jedinom važnom bendu („The Only Band That Matters“), činilo se da mogu sve pa su na sljedećem albumu probali i hip hop. Svijet i urbana kultura su se već krenuli prebrzo mijenjati, ali oni su svejedno hrabro pokušavali njime vladati.
(Ivan Palijan, „Album na dan: 365 najvažnijih albuma koje morate poslušati“)
Knjigu naručite na albumnadan.com uz 15% popusta koristeći kod KLFM15
Tracklist:
| 1 | London Calling | 3:24 | |
| 2 | Brand New Cadillac | 2:10 | |
| 3 | Jimmy Jazz | 3:57 | |
| 4 | Hateful | 2:46 | |
| 5 | Rudie Can’t Fail | 3:32 | |
| 6 | Spanish Bombs | 3:21 | |
| 7 | The Right Profile | 3:58 | |
| 8 | Lost In The Supermarket | 3:50 | |
| 9 | Clampdown | 3:52 | |
| 10 | The Guns Of Brixton | 3:14 | |
| 11 | Wrong ‘Em Boyo | 3:13 | |
| 12 | Death Or Glory | 3:57 | |
| 13 | Koka Kola | 1:50 | |
| 14 | The Card Cheat | 3:53 | |
| 15 | Lover’s Rock | 4:06 | |
| 16 | Four Horsemen | 2:58 | |
| 17 | I’m Not Down | 3:08 | |
| 18 | Revolution Rock | 5:37 | |
| 19 | Train In Vain | 3:12 |
autor: Ante Marković, 10/07/2024
Arhiva

Peter Kruder i Richard Dorfmeister te njihova kombinacija trip-hopa, downtempa i drum n bassa iz doba kad je Beč bio glazbeni centar svijeta. Dvostruka mix kompilacija koja tako fino i dostojanstveno stari. Bečka škola.

Iz nedavno objavljene knjige ‘Album na dan: 365 najvažnijih albuma koje morate poslušati’

Nezaboravne vatre iz knjige ‘Album na dan: 365 najvažnijih albuma koje morate poslušati’
playlist