KLFM

community radio

An Absolutely Eclectic Issue

Uljepšajte svoje radno jutro četvrtkom ignoriranjem šefa, duplom kavom i trostrukom količinom od propisane doze benzodiazepina. Zatim oko deset uključite neki web radio kako bi poslušali aktulane vijesti te primili uobičajenu dnevnu dozu pesimizma. Odmah po završetku vijesti prebacite streaming na onaj KLFM-ov. Jer, današnje izdanje Soda Fountaina stremi onim iskonskim korijenima emisije, nudeći jednu u potpunosti eklektičnu listu sastavljenu od glazbenih brojeva međusobno vremenski udaljenih i stotinjak godina!

 

Prošao je još jedan tjedan. UK flota opet planira pomorske rute ka Falklandskom otočju. Nakon rasula u željezari, došla je na red i rafinerija, pa Sisčani masovno ostaju bez posla. Gorlovka doslovno gori. Očekuje se eskalacija nasilja u Nigeriji, a i Pakistan je čvrsto na liniji. U međuvremenu, naša nesposobna vlada ne zna što napraviti s ublaživanjem efekata podivljalog švicarskog franka – zamrznuti tečaj i poklati se s bankama ili anulirati valutnu klauzulu.

Uglavnom, svijet se vrti i dalje. Lijepo je to znati.

EMP_Attack-672x372

01 Creech Holler – Serpent King
02 Lyle Lovett – Moon On My Shoulder
03 The Kinks – Sunny Afternoon
04 Malcolm Middleton – Love On The Run
05 Francesco De Gregory – Signora Aquilone
06 Hotel Lights – Amelia Bright
07 Ralph Gean – Hey Dr. Casey
08 Robert Wyatt – Shipbuilding
09 The Troggs – Anyway That You Want Me
10 Zidar Betonsky – Abzulbanistan
11 ladybug Transisitor – Oceans In The Hall
12 Depeche Mode – The Landscape Is Chamging
13 Mojave 3 – To Whom Should I Write
14 Georges Brassens – A L’Ombre Du Couer De Ma Mie
15 Kim Salmon – Rose Coloured Windshield
16 Circus Contraption – Carousel
17 Gene Clark – Boston
18 Mark Bernes – Tamnaya Noch
19 Simon & Garfunkel – The Only Living Boy In New York
20 Drugstore – Gravity
21 Billy Bragg & Wilco – Ingrid Bergman
22 Able Tasmans – Michael Fay
23 Calexico – Crystal Frontier
24 Scott Joplin – The Ragtime Dance
25 Codeine – Gravel Bed
26 The Clean – Indigo Blue
27 Keren Ann – Where No Endings End
28 King Dude – Jesus In The Courtyard
29 Lowlights – Dim Stars
30 Crime & The City Solution – New World
31 Nino Rota – Otto E Mezzo: Passerella D’Addio

 

10

powered & provided by ©eXit

 

autor: Vjeran Stojanac, 20/01/2015

, ,

Vezane objave

Arhiva

Into the Realm of Dreams Again

10:00–12:00 Četvrtak 14.6.2018.

Šum kiše u svitanje, zvuk uspavanki i glazbene kutije, snovi na granici noćnih mora… sve se to može svesti pod pojam bijega iz sivila realnosti! Eto tu leži dodirna točka snova i glazbe!

Im Laufe der Zeit

02/03/2016.

Ovotjedno je izdanje Soda Fountaina posvećeno vremenu, odnosno njegovom protoku. Tek toliko da budete svjesni kako ćete nakon emisije biti dva sata stariji, iako će vaš individualni doživljaj iste varirati od par trenutaka (ukoliko vam se pjesmarica uistinu svidi) pa do nekoliko beskrajnih sati, u slučaju da je percipirate kao dosadnu. Ali neka vas to ne brine, samo još idioti vjeruju da je vrijeme linearno!

Back to the Backroads

15/07/2014.

Soda Fountain se vraća svojim korijenima – kao stvoreno za ljetnje jutro kada većina uobičajenih slušatelja uživa u prvim danima godišnjeg odmora, te stoga još najvjerojatnije spava.

The Last Rain

27/05/2015.

Iako je zadnji tjedan protekao u znaku promjenjivog vremena, s mnogo više kiše no što je uobičajeno za ovo doba godine; ljeto je praktički pred vratima. Stoga u aktualnom izdanju Soda Fountaina uživajte u kišnoj atmosferi koju, kako stoje stvari (i ako je vjerovati meteorolozima) nećemo, uz izuzetak rijetkih ljetnjih pljuskova) vidjeti sve do konca rujna!

Tjedna rotacija

Arhiva

JAMES BLAKE / Trying Times

KINGS OF LEON / Only By The Night (2008)

RØLØ / Melasa

Patrice Bäumel / GU Berlin (R)

ST. VINCENT / Live in London!

TONI STAREŠINIĆ / Eksterminator ’81

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM