KLFM

community radio

FOG FROG DOG / Split

Izbor ovog materijala za albuma nije na onoj standardnoj liniji – birajmo domaće jer time pomažemo i promoviramo scenu, već zato što se radi o materijalu toliko suvremenom, glazbeno i produkcijski, da bi bez problema mogao biti ishajpan na nekom od hipsterskih ili “indie-znalačkih” portala kao the next big thing. Imamo sreću da smo tu, da dijelimo grad i interese i da nam je Brankova glazba dostupna bez puno kopanja.

0005060861_100

Jednostavno smo slabi na sve što ovaj čovjek radi. Bili to prog-ozbiljni Kundyaci, pop-neozbiljni Valentino Bošković ili ovo. Fog Frog Dog, najsvježiji projekt Branka Dragičevića. Ovaj put je Branko sam odradio kompletan kreativni posao. Od svakog odsviranog, odsempliranog, programiranog i otpjevanog tona do omota albuma. Ta potpuna sloboda u kreaciji te komotno i pomno slaganje i produciranje materijala kroz zadnjih par godina u kućnim uvjetima (kako sam kaže “Snimljeno u tri različite sobe u Splitu.”) rezultiralo je nečim što se jako rijetko može čuti u sveukupnoj svjetskoj glazbi. Izbor ovog materijala za albuma nije na onoj standardnoj liniji – birajmo domaće jer time pomažemo i promoviramo scenu, već zato što se radi o materijalu toliko suvremenom, glazbeno i produkcijski, da bi bez problema mogao biti ishajpan na nekom od hipsterskih ili “indie-znalačkih” portala kao the next big thing. Imamo sreću da smo tu, da dijelimo grad i interese i da nam je Brankova glazba dostupna bez puno kopanja.

Možemo se samo zahvaliti čovjeku na fantastičnoj glazbi koju stvara i ovakvim sitnim gurkanjima pokušati pomoći u promoviranju istinske glazbene kvalitete.

Album je dostupan za download na Bandcampu a u našem programu u srijedu i subotu u 15.00, integralno.

autor: el5egundo, 11/05/2015

, , , , ,

Vezane objave

Arhiva

MARY MAY / Now Tell Me How You Break (R)

22:00–23:00 Nedjelja 20.10.2024.

Jedno od najboljih domaćih glazbenih ostvarenja ove godine.

ŠPURIJUS / Išijas

15:00–16:00 Utorak 28.12.2021.

Novi album splitskih Špurijusa producirao je Saša Antić a objavio Dallas Records.

MORE / More (1974.)

15:00–16:00 Utorak 5.2.2019.

Nije da krpamo kategoriju jer posežemo za vlastitom arhivom i ove, nekadašnje, nezaboravne vatre stavljamo za ovotjedni Balkanizator. Jednostavno neke ploče treba zapamtiti. I More je more.

MIMIKA ORCHESTRA / Medzotermina

17:00–18:00 Nedjelja 28.12.2025.

Peti studijski album dvadeseteročlanog ansambla kojim dirigira Mak Murtić. Izdanje se bavi staroslavenskim i mediteranskim mitovima te njihovom metaforičkom refleksijom na suvremen život i idealno upada za ove zaključne tjedne 2025. godine.

Tjedna rotacija

Arhiva

JAMES BLAKE / Trying Times

KINGS OF LEON / Only By The Night (2008)

BROKEN SOCIAL SCENE / The Call

Patrice Bäumel / GU Berlin (R)

BLUR / Live at Budokan (1995)

ANE PAŠKA / Odadenjena (2025.)

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM