
Poslednji trag utopije i zora novog dana
Slušamo 159. KUPEK, pomalo zapostavljen ali vrlo bitan KUPEK sa sjajnim gostima, autorima predstave “Doček” i autorima obrada revolucionarnih pesama NOB-a koje slušamo u živom izvođenju.
KUPEK je u nekim prošlim životima često odlazio na putovanja diljem ove naše lijepe regije, da ne kažemo nekadašnje Jugoslavije, pa i šire. Istina, putovanja su bila više virtuelna ali opet…Putovalo se. Tako smo se za ovo 115. izdanje odlučili ponovo sjesti na skype vezu i prvo skoknuti do Zagreba kako bi proćakulali o novom albumu Vlaste Popić, a zatim i do Šibenika gdje smo preslušavali i ćakulali o prvijencu Diskodelije.
Prvim albumom Vlaste Popić “Za očnjake”, koji je objavljen u izdanju kragujevačkog SKC-a bavili smo se još u dalekom KUPEK-u # 40.
Prošlo je od tada dosta Bajrama do drugog albuma koji se pojavio prije mjesečak, dva. Album je nazvan “Kvadrat” i bio je idealan povod za još jedan razgovor sa Ivanom Ščapecom o svim sitnicama koje su sačinile ovaj album, koji je, barem za bend već zastario pa se već radi na novom.
Sa Ivanom smo pričali i o bratskim odnosima sa drugim bendovima diljem ovog naše lijepe regije, o odnosu stare naspram nove glazbene scene, o Teni koja se nije htjela pojaviti na snimanju ovog KUPEK-a i još o nekim sitnicama koje čine Vlastu Popić.
Naravno, bila je ovo idealna prilika i da se posluša najnoviji album sa naslovnim singlom “Ako nisam dobra šta ćemo onda”, koji jasno aludira na naslov jednog od albuma Obojenog programa.
U drugom dijelu emisije spustili smo se do mora i Šibenika gdje su nas u klubu Azimut, koji je uzburkavao duhove katoličke crkve i biskupa Ante I(r)vasa čitavo ljeto, na pivi čekali Rade i Megi iz benda Diskodelija.
Bend je isto tako nedavno objavio svoj album, i to prvijenac, pod nazivom “U vremenu”. Sam kvalitet albuma i prvog singla “Alija” natjerao nas je na put skype vezom u Šibenik gdje smo uz određene smetnje ipak obavili kvalitetan razgovor. Biće je to ta dalmatinska opuštenost na koju se i Megi, inače Zagrepčanka, lako primila.
Da li je i na ovaj bend Rade, koji je bubnjar u bendu, imao presudan uticaj, kako se Megi priključila, zašto su ih zvali šibenskim EKV-om i još o mnogočemu smo pričali u ovom 115. KUPEK-u.
Naravno, i ovo je bila prilika da poslušamo par pjesmica sa Diskodelijinog prvijenca. Stoga, ako nemate pametnija posla pridružite nam se u nedjelju, 01. 03. u 16 h, odvrnite pojačala i poslušajte KUPEK # 115.
autor: dejan kozul, 01/03/2015
Arhiva

Slušamo 159. KUPEK, pomalo zapostavljen ali vrlo bitan KUPEK sa sjajnim gostima, autorima predstave “Doček” i autorima obrada revolucionarnih pesama NOB-a koje slušamo u živom izvođenju.

U iščekivanju 250. KUPEK izdanja, ne ostavljamo vas same večeras. KUPEK je sa vama ali u glazbeno/muzičkom izdanju. Posvetili smo…

Gost 285. KUPEK-a je Amir Imširević, dramaturg, koji posljednje vrijeme bježi iz zatvorenog kazališta i to bježi u kratke priče…

U Novu godinu ulazimo nekom vrstom muzičko/glazbene retrospektive iz KUPEK emisija iz 2025. godine. Dva sata kvalitetne vožnje koja vam…
playlist