
SVEMIRKO / Vanilija
Svježi komad domaće glazbe odmah napočetku 2017. Ako se ovako nastavi, ovo bi mogla bit jako dobra glazbena godina.
Jedan mali ali divni EP o kojem je najbolje pitat klince.
A klinci se sami predstavljaju ovako:
Pitaj nas pitaj, kaj god oćeš…
5 pjesama tu je da proljeće ima svoj soundtrack.
Puno šuški, Chia sjemenki, grahova, neka žnj metal gitara transformirana u bas/el gitaru po potrebi. Također Vida Volarić priča priču o jednom lopovu, Jan Karačić nekada pjevuši a na jednoj pjesmi vodi toplo hladnu bitku gitara s Matildom. Pobjeda je bila neupitno na njegovoj strani.
PITAJ KLINCE ! Tko ste vi uopće?
Mi smo dva kompića iz ulice žireva; Mate Ponjević Matilda i Sven Šantić.
Pa jel ima tu još koji klinac?
Ima! Naravno..
Mihovil Eljuga je klinac i naravno svi koji su tu bili i bit će s nama više manje zauvijek.
I naravno… hvala najljepša Patriku Potočkom i David je Petru što su tu sa nama i posjećuju izložbe po SCu i nose sa sobom fotoaparate na sunčan dan.
A Kralja Kurtoaziju i Stopalice da ne spominjem…
credits
released April 28, 2021
Album su osmislili, odsvirali i snimili Mate Ponjević Matilda i Sven Šantić.
Na albumu se pojavljuju Platon, Vida Volarić i Jan Karačić.
Album je miksao i masterirao Mate Ponjević.
autor: el5egundo, 10/05/2021
Arhiva

Svježi komad domaće glazbe odmah napočetku 2017. Ako se ovako nastavi, ovo bi mogla bit jako dobra glazbena godina.

Ovotjedni Balkanizator donosi odabrane stvari s dvostruke kompilacije ‘Electronic Jugoton – Synthetic Music From Yugoslavia 1964 – 1989’ objavljene krajem 2014. godine.

Balkanizator ovaj tjedan pokrivamo biserom regionalnog hip-hopa i još mnogo čega, kujama i laserima.

Oživljavamo kategoriju koja je čekala eksploziju ovoliko dobrih regionalnih izdanja da bi bila samoodrživa. Od ovog utorka, 15:00h je termin za koncentrirani šut glazbenih zdanja iz šire regije.
playlist