
Sound of Hawaii
Poslušajte krasne bisere iz 70ih i 80ih u ovotjednom izdanju Illes Balears emisije od 18h 🏊🏼♂️
Pariški jazz-funk sastav Aldorande da vam upotpuni zvjezdane večeri 🌠
Nisu samo Englezi s Londoncima na čelu i Melbourne from “down under” ozbiljno prihvatili novu stranicu jazza i nadodavajući vlastiti zvuk predstavili novu generaciju fuzije jazza i funka. U ovoj epizodi Illes Balearsa slušamo pariški kvartet Aldorande koji je na soničnim valovima bassa odlučio uzletjeti među zvjezdanu, synth prašinu.
Glavni kreativni pokretač, basist Virgile Raffaëlli pronašao je očaravajući zvuk uz pomoć Florana Pellissiera na klavijaturama, Mathieua Edwarda na bubnjevima i Erwana Loeffela na perkusijama. Zasad jedini kompletan i istoimeni LP izbacili su 2019. godine na francuskom labelu Favourite Recordings.
Cijeli album prožet je toplim bass zvukovima koji uz vrckaste elemente klavijatura vodi na putovanje koje kao i ugodan popratni ritam bubnjeva, ne staje. Što plesno, što očaravajuće lagano, ovo izdanje savršeno je da vam upotpuni ugodu večeri u najdražem vam kutku.
Tracklista:
Ostatak dosadašnjih mikseva i plejlista emisije dostupni su za preslušavanje na Mixcloud platformi. Pratite nas i na Instagramu 👀
autor: Andrija Knezic, 29/09/2021
Arhiva
Poslušajte krasne bisere iz 70ih i 80ih u ovotjednom izdanju Illes Balears emisije od 18h 🏊🏼♂️
“The best thing about the place was how we were able to educate the people in a musical context” – Klaus Stockhausen
playlist