KLFM

community radio

Filmovi Hlynura Pálmasona

17:00–19:00 Petak 3.4.2026.

Pogledali smo ‘Ljubav koja ostaje’, a zatim i ostale filmove osebujnog islandskog redatelja

Ništa slično nisam gledao, novi film Hlynura Palmasona je čudo, napisao je filmski kritičar Jurica Pavičić početkom veljače u svojoj kritici filma Ljubav koja ostaje, a onda mu dao čistu peticu. Nismo ni mi nešto slično gledali dugo vremena, no to nas nije iznenadilo. Palmason svakim filmom nadmaši samog sebe: drsko, beskompromisno, a opet poetično i životno uplovi u neistražene predjele filmske estetike, priče, ljudskih odnosa, slabosti i snaga, čežnje i ljubavi. On je autorsko osvježenje na svjetskoj mapi režisera koji se ponavljaju ili međusobno kopiraju.

U novom Slobodnom lajanju pričamo o novom filmu Hlynura Palmasona Ljubav koja ostaje, o njegovim drugim filmovima, svijetu koji stvara, kreativnosti, pristupu, temama koje ga zanimaju. Pričamo, dakle, o autoru koji radovima pokazuje srednji prst svima koji govore da je u filmu sve istraženo i predvidljivo i kako je danas teško biti kreativan. Nije!

 

autor: Kristina Tešija, 30/03/2026

, , , ,

Vezane objave

Arhiva

Mindhunter, drugi put

17:00–19:00 Petak 8.8.2025.

“How do we get ahead of crazy if we don’t know how crazy thinks?”

Svakodnevica u dnevničkoj prozi

16:00–17:00 Petak 16.7.2021.

Osjetiti protok vremena i zaustaviti ga. Pretvoriti običan dan u nešto vrijedno zapisa.

Fran Lebowitz

17:00–17:30 Petak 18.3.2022.

Pričamo o ikoni New Yorka koja je postala popkulturni fenomen zahvaljujući Netflixovoj dokumentarnoj seriji Pretend It’s a City.

Veće od književnosti?

16:00–17:00 Petak 17.9.2021.

Nova emisija u sklopu projekta Komfortacije

Tjedna rotacija

Arhiva

ANDREW WASYLYK / Irreparable Parables

THE ROLLING STONES / Sticky Fingers (1971)

KURT VILE / Zoom 97

SOFIA KOURTESIS / DJ-Kicks (R)

MORCHEEBA / Live Sessions (2002)

SEINE / Vreva (R)

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM