KLFM

community radio

DESPOT TOMIĆ / antiRomeo

15:00–16:00 Utorak 10.11.2020.

Najsvježije otkriće vrijednih ljudi iz Više manje zauvijek. Proper pop Despota Tomića i album “antiRomeo”.

Press izdavača kaže ovako:

Despot Tomić muzičar je iz Mrkonjić Grada koji posljednih nekoliko godina živi i stvara u Beču. Muzikom se počinje baviti od najranije dobi, prvenstveno uz oca koji svira gitaru i koji je nekada posjedovao trgovinu nosača zvuka, stoga je muzika uvijek zauzimala esencijalno mjesto u kući Tomićevih.

Sa svojih otprilike 17 godina Tomić započinje opsesivno svirati gitaru i pritome strelovito napreduje, tako da već iste godine započinje nastupati na lokalnoj sceni sa svojim prvim bendom Manje Posla. Dvije godine kasnije Tomić seli u Beč gdje svira u raznim blues, jazz i rock bendovima od kojih najdugotrajniji biva Psychedelic Love. Svoju sviračku inspiraciju i uzore pronalazi u velikanima blues i rock glazbe, Jimi Hendrixu, B.B. Kingu i Eric Claptonu, dok svoju autorsku inspiraciju, kako to sam navodi, zahvaljuje Kurt Cobainu, Noel Gallagheru i Jeff Buckleyu.

Između 23. i 25. godine života Tomić piše i sklada neke od pjesama koje će se kasnije pronaći na njegovom debitantskom studijskom albumu “antiRomeo”, u periodu života kada ne posjeduje strogu definiciju sebe kao stilski određenog muzičara. Album predstavlja određenu vrstu fuzije svega što sluša i voli, a pokušavajući ne razmišljati o temama ili motivima, već kroz polu-trans dolazeći do akorda i melodija te spajajući ih s tekstovima, osnovu ovog albuma definirao je ljubavlju i zajedništvom.

“antiRomeo” jungovski se može opisati ili objasniti kao njegova sjena, njegovi su to najgori impulsi, neka vrsta studije konflikta unutar njega samoga, između dobra i zla, svjetla i tame, tanka oštrica onog što on jest i što nije.

Sniman u studiju Rambo Amadeusa u Beogradu tijekom prve polovine 2020. godine, a na albumu osim Tomića koji je autor muzike, tekstova i aranžmana sudjeluju Vojno Dizdar na klavijaturama, Vladimir Čukić na bas gitari, te Marko Kuzmanović i Pedja Milutinović na bubnjevima.

Za budućnost Despot Tomić priprema cijeli niz novih pjesama koje su već u nastajanju, a što se koncerata tiče – to ovisi o razvoju situacije u skorašnje vrijeme.

  1. Tvoje ime 03:51
  2. Nina 04:29
  3. Pjesma koja boli 04:27
  4. Ona iz ju es ej 04:34
  5. Srce zna 03:09
  6. Jelena 04:04
  7. Što dalje 04:17
  8. Život nije kraj 04:26
  9. Ravno do dna 03:51

autor: KLFM, 09/11/2020

, , , , , ,

Vezane objave

Arhiva

KOIKOI / O sreći u snovima

17:00–18:00 Nedjelja 23.11.2025.

Jedan od najvažnijih regionalnih indie bendova, KOIKOI, objavio je svoj drugi studijski album „O sreći u snovima“. Prve recenzije već su ga postavile među najbolja izdanja 2025. godine.

MEDIA STRES / Diorama Mirage

17:00–18:00 Nedjelja 2.3.2025.

Prvi album čakovečkog rock benda Media Stres slušamo u ovotjednom Balkanizatoru.

PARNEPAR / Dobar dan, izvolite

22:00–22:30 Nedjelja 16.8.2020.

Poprilično zanimljivo izdanje Doomstownrecords, ZG četvorka Parnepar i najbolji regionalni album ovaj tjedan “Dobar dan, izvolite”

LIBERTYBELL / Lisica (R)

15:00–16:00 Utorak 10.12.2024.

Nakon tri singla kojima je Zvonka Obajdin sa svojim novim bendom predstavila neki drugačiji zvuk, Libertybell objavljuje svoj prvi album “Lisica”.

Tjedna rotacija

Arhiva

JACK WHITE / Frozen Charlotte

MORCHEEBA / Big Calm (1998)

THE AVALANCHES / Blue Shadows ft. Karen O

DEEP DISH / GU Dublin

THE SPECIALS / Live from the Cathedral

DENIS & DENIS / Čuvaj se! (1984)

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM