KLFM

community radio

Coming Home

12:00–15:00 Nedjelja 28.6.2020.

Postoje pesme koje znamo i one koje nas znaju.

Postoje neke pesme koje su dom više od drugih. Nebitno gde ste kada ih slušate, da li ste na moru ili smoru, da li putujete u mislima ili su stvarno ispod oblaci, jer zvuci neke muzike čine dom u bilo kojoj vremenskoj zoni. U današnjoj emisiji, poslednjoj pred dvomesečnu letnju pauzu, puštam baš takvu muziku.

Novi album teksaške grupe Khruangbin zvuči kao dom. Album koji vas vozi i kad ležite. Psihodelija sa svih krajeva sveta. Po njemu ću pamtiti leto koje je tu. Phoebe Bridgers ponovo potseća zašto je možda najtalentovanija devojka svoje generacije u singer-songwritterkim vodama. Istim onim u kojima je Bob Dilan na primer. A on se tek vrzma po ovoj epizodi. Peva i prvu pesmu. Onu u kojoj promrmlja “Then I’ll stand on the ocean until I start sinkin’ / But I’ll know my song well before I start singin’ / And it’s a hard rain’s a-gonna fall”. O 2020. je pevao 1963. I niko nije više dom od Boba. Tu su još Smog, Sonic Youth, Dinosaur Jr, Baobab, Arsen, Gracin, Majkl Kivanuka, Lion Bridžis i najlepša pesma koju sam čuo ove godine, a snimio je Džonatan Vilson. Malo šta je više dom od nje. Možda samo poslednja pesma koju puštam danas, i to u izvođenju Duška Gojkovića.

 

Postoje pesme koje znamo i one koje nas znaju. Mislim da ih ni u nijednoj emisiji, bar iz poslednji godinu dana, nije bilo više nego u današnjoj. Taman toliko da bude dovoljno da se dokotrljamo do nedelje 6. septembra, kada se Gistro vraća sa letnjeg raspusta.

PLAYLIST:

Bob Dylan – A Hard Rain’s A-Gonna Fall
Jonathan Wilson – ’69 Corvette
Crosby, Stills & Nash – Guinnevere
Scott Walker – Black Sheep Boy
Neil Young – Love is a Rose
Bob Dylan – Black Rider
Rebel Star – Nema kantrija za starce
Phoebe Bridgers – Chinese Satellite
Phoebe Bridgers – Saviour Complex
Smog – I Was a Stranger
Nicole Atkins – St. Dymphna
Baobab – Ti me nećeš
Kasey Musgraves – Late to a Party
Sonic Youth – I Love You Golden Blue
Dinosaur Jr – Goin’ Home
Khruangbin – If There Is No Question
Khruangbin – Dearest Alfred
Bibio – A Couple Swim
Darkwood Dub – Filadelfija
Don McLean – American Pie
Don McLean – Vincent
Arsen Dedić – Vraćam se
Walter Martin – Little Summer Fly
Walter Martin – To the Moon
American Music Club – Home
Galaxie 500 – When Will You Come Home
Kristo Rodzevski – Stefie
Kristo Rodzevski – Gauze
Deerhoof – Future Teenage Cave Artists
The Devonns – Think I’m Falling In Love
Michael Kiwanuka – Home Again
Leon Bridges – Coming Home
Gracin – Om
Gracin – Mjesto gde pripadam
Woods – Next To You And The Sea
Bright Eyes – Mariana Trench
Muzz – All is Dead to Me
Duško Gojković – Devojko mala

autor: Ante Marković, 28/06/2020

, , , ,

Vezane objave

Arhiva

Muzika za nedelje i odlaske

29/05/2016.

Bez obzira na to da li ste rešili da kažete ovom mestu laku noć ili dobar dan, sunce poslednjih dana maja će vam lepše sijati uz novo izdanje emisije Gistro FM.

The Best Albums of 2020

12:00–15:00 Nedjelja 27.12.2020.

Iako je ova 2020. i muzički bila mršavija od nepandemičnih godina, bilo je u njoj albuma kojima ću se vraćati i kad ceo osedim.

Drugačiji kao i svi ostali

12:00–14:30 Nedjelja 18.3.2018.

Ljudi znaju da je masa najčešće površna i nije čudno što mnogi ne žele da budu deo nje. Neki u tome uspeju, neki ne.

Note za pozni oktobar

12:00–15:00 Nedjelja 23.10.2016.

Pozni oktobar uvek ima neki poseban miris. Nekome ovo doba godine miriše na pečene paprike, nekom na veš sa radijatora, nekom na kišu i asfalt, nekom na maglu i travu, a nekom će na muziku iz današnje emisije.

Tjedna rotacija

Arhiva

ALDOUS HARDING / Train on the Island

JEFF BUCKLEY / Grace (1994)

MODEST MOUSE / Third Side of the Moon

Mr.C / Hip Hop To The Rave (R)

MARIZA / concerto em Lisboa (2007)

LETU ŠTUKE / Eter

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM