
Pete Rock & CL Smooth LIVE
Jedan od najutjecajnijih dvojaca iz zlatne ere hip-hopa, Pete Rock i CL Smooth dolaze u Zagreb u The Garden Brewery, u srijedu 18. listopada 2017.
Novo poglavlje What the funk večeri! Lekcije iz povijesti održati će nam Re:tro Flava i Jinxie Grooves a slušamo Jazz, Funk i old school Hiphop!
Jazz, Funk & Hiphop night
featuring:
Utorak 14. 8. * 21:00h @ Kasarna prostor urbane kulture Fažana —> Upad 20kn
Novo poglavlje What the funk večeri! Lekcije iz povijesti održati će nam Re:tro Flava i Jinxie Grooves a slušamo Jazz, Funk i old school Hiphop!

RE:TRO FLAVA je DJ iz Umaga ali trenutno živi i radi u Novom Sadu. Aktivno se bavi glazbom od 2011. godine te je član riječkog kreativnog kolektiva Gerila Kru i novosadskog hip-hop/dnb/jungle kolektiva Real Onez. On se, kao što mu samo ime kaže, specijalizirao u oživljavanju zaboravljenje ere prošlog stoljeća. Njegov mix bazira se striktno na plesnoj strani jazz-a, počevši od Hot Jazz žanra iz rane 1910. godine preko legendarne Swing ere u 30-im i 40-im godinama, brzog Gypsy Jazz-a i Jump Blues-a u istim godinama te kasnije Rock n’ Roll-a iz kičastih 50-ih, pa sve do Neo-Swinga (swing revival) 90-ih godina. Ipak, Re:tro flava ostaje vjeran svojim korijenima ne zapostavljajući drum’n’bass na kojem je učio zanat i naravno svoju pravu ljubav, Hip-Hop, ako da često dio mixa posveti finom podžanru Rap Jazz ali i tvrdim, prašnjavim bitovima Hip-Hopa 90-ih, povezujući ih s Funk-om, funky Breaks-om i Breakbeat-om stvarajući poprilično dinamičnu atmosferu.
www.mixcloud.com/retro_flava/
www.youtube.com/channel/UCyBns_DfGCQxa__MOmoNJ_A

JINXIE GROOVES sin je okorjelih pulskih sakupljača vinila Rocka & Funka, rođen u Puli 1988. godine. Sa dj opremom i tehnikama puštanja muzike prvi put se susreo u svojim studentskim danima, i to u Klubu studenata Istre u Zagrebu. Smatra se “GROOVE DIGGEROM” zbog stalnog, neumornog i svakodnevnog “kopanja” manje poznatih ili zaboraljenih semplova. Pokretač je emisije o Funk, Soul & Disco glazbi pod nazivom “Među Nogama” na radio Maestralu u Puli. Ne voli se ograničavati žanrovima pošto kroz njegove ušne kanale rezoniraju svakojake glazbene frekvencije, te se u njegovim setovima najčešće mogu čuti kombinacije različitih stilova muzike. Ono što ga najviše pokreće je Funky zvuk u ritmu stare škole Funk-a, Disca & House-a, iako nisu mu strani ni drugi ritmovi, samo da je Funky.
autor: Rendom, 09/08/2018
Arhiva

Jedan od najutjecajnijih dvojaca iz zlatne ere hip-hopa, Pete Rock i CL Smooth dolaze u Zagreb u The Garden Brewery, u srijedu 18. listopada 2017.

U ovotjednom izdanju ‘my favourite things’ serijala u popularnom pubu Basket naš i vaš savezni selektor Gali vam s ekstremnim zadovoljstvom prezentira večer škotskog popa(dobro, i rocka, i post-rocka, i indiea i punka…) – dodjite i zabavite se uz hitove preko 40 škotskih izvodjača s naglaskom na onim najvećima – Mogwai, Belle & Sebastian, Arab Strap, The Delgados, Franz Ferdinand, Travis, Snow Patrol, Camera Obscura, itd.
Nećemo ostaviti otpad budućim generacijama!
Nakon predugih 7 godina u klub se vraćaju apsolutne legende balkanske punk rock scene, novosadski Atheist Rap! Bend je osnovan…
playlist