
Let the Good Times Begin
Previše se čekalo, previjalo, lečilo, brisalo i trpelo. Vreme je da dođu bolji dani.
Glazba za ona jutra kad se izležavanjem u posteljini eskivira vjetar vani. Ovo su pjesme koje nas znaju bolje od najbližih, a tu su i one friške koje nas kane saznati.
Dve decenije jutra krajem godine pamtim po albumu „Among My Swan“ benda Mazzy Star. Malo je ploča koje na ovako neposredan topao način govore o hladnim i posredinim ljudima, a još manje onih koje su u ovakvom dosluhu sa krevetom. Današnji gistro evergreen.
Debi izdanje za momka iz Kalifornije Aleksa Ajzenberga, današnji je album nedelje. Njegovo ludilo crpi energiju iz Bouvijevih ploča, psihodelija sa Velvet Underground probe, dok se igra sa Arial Pink ritmovima. U „Herlequin“ se zaljubljujete sporo, ali temeljno. Još ćemo slušati o Aleksu Ajzenbergu u godinama pred nama.
Novi album ima nezvanično najbrži pijanista na svetu Lubomir Melnik. Slušamo ga u kompoziciji „Sunset“ koja zvuči kao da je snimana za potrebe neke iščašene jutarnje bajke.
Čućete još Afghan Whigs kako na klaviru obrađuju New Order hit, novu pesmu za Animal Collective, Rumer u interpretaciji Barta Bakaraka, kao i beogradski bend Dol.
Predstavljamo i novi album za Papa M (poznatog i kao Dejvid Pajo, Aerial M), osnivača kultnih Slint. Uz njegovu mešavinu eksperimentalne, noise, amerikana i pop muzike, svako jutro je za nijansu manje strejt.
Kad je džez u pitanju, tu je nova ploča za trio kog predvodi bubnjar Džim Blek, odnosno novo izdanje za njujorški sastav Darcy James Argue’s Secret Society.
Na besmrtne hitove nas podsećaju još Morphine, Tom Vejts, Beti Dejvis, Petsi Klajn, odnosno Nensi Sinatra i Li Hejzelvud, čijoj pesmi današnja epizoda duguje naslov.
Uživajte u jutru uz muziku za jutro.
GISTRO HEAVY ROTATION: Alex Izenberg – Harlequin (2016)
GISTRO EVERGREEN: Mazzy Star – Among My Swan (1996)
autor: Vladimir Skočajić Skoča, 27/11/2016
Arhiva

Previše se čekalo, previjalo, lečilo, brisalo i trpelo. Vreme je da dođu bolji dani.

Emisiju počinjemo evergrinom iz devedesetih, ultimativnom jesenjom himnom koja je savršena za oktobar, nove početke i osmeh na licu. Inicijali grupe koja je izvodi su YLT.

Pred vama je jedan od mogućih izbora za savršenu, aprilsko-prolećnu, muzičku kompilaciju. Premijerno slušamo dve pesme za novog abuma Boba Dilana koji će se pojaviti u maju. Album nedelje potpisuje Ben Vot, najpoznatiji kao polovina benda Everything But the Girl. Njegova nova ploča „Fever Dream“ je idealna za prolećno jutro, dok se posteljina vetri na prozoru. Album je snimio zajedno sa Bernardom Batlerom, a kao gosti se pojavljuju Marisa Nadler i članovi benda Hiss Golden Messenger.

Dolazi hladna nedelja kada će temperatura biti u debelom minusu, uskoro će još jedni izbori, a februar nikako da isteče…
playlist