KLFM

community radio

Audio vodstvo: Nova ljudska komedija

17:00–17:30 Utorak 21.2.2023.

Apsurd i poigravanje komičnim u okviru ozbiljnog u fokusu je triptiha Nova ljudska komedija Mije Štark, kojeg čine radovi Nije bolest sve što boli, Dodir / Što je manje moguć / Odlazak i S njom mogu baš sve!. Pandemijsko vrijeme bilo je inspiracija za performativne akcije u formi videa, grafike, poezije i foto-knjige kao zbirke anti-razglednica koji su u Prostoru izloženi u kustoskom konceptu Jasminke Šarić.

Kroz izložbu koja je na adresi Plančićeva 2 u Splitu otvorena do 3. ožujka provela nas je umjetnica.

Snimila i pripremila: Kristina Tešija
Fotografije: arhiva umjetnice i Prostora
Vizual: Klasja Habjan

autor: kulturpunkt, 21/02/2023

, , , ,

Vezane objave

Arhiva

Audio vodstvo: Collo

17:00–17:30 Utorak 23.8.2022.

Ines Borovac vodi nas kroz višeslojni multimedijalni rad na izložbi Collo propitujući rodne uloge u tradicionalnom južnoslavenskom plesu.

Improvizacije: Mate Picukarić

17:00–17:30 Utorak 22.3.2022.

Gitarist i trubač Mate Picukarić pridružio nam se trima izvedbama popraćenima razgovorom o funkciji instrumenata koje svira, autorskom radu i interakciji s drugim muzičarima.

Reparativna istraživanja: U potrazi za radošću

17:00–17:45 Utorak 2.5.2023.

Epizoda U potrazi za radošću prenosi prvu iz serije od tri online razgovora seminara Reparative Explorations koji je istraživao potencijale kulture za društveni oporavak. 

Pank pankericama!

18:30–19:00 Utorak 2.2.2021.

Emisija je pokušaj da se otvori prostor diskusije i problematizira pozicija cura u panku.  

Tjedna rotacija

Arhiva

PHOEBE BRIDGERS / Lost Weekend

NEIL YOUNG / Tonight’s the Night (1975)

FONTAINES D.C. / Marianne

DJ Harvey & Andrew Weatherall / RA 1000

WILCO / The Capitol Theatre

Laibach / MUSICK

playlist

Listen on Online Radio Box! KLFM