Još 2016. tajanstveni Jai Paul i njegov brat A.K. Paul osnivaju label The Paul Institute pa godinu poslije predstavljaju svijetu neke od svojih izvođača od kojih je jedna bila i Fabiana Palladino. Fabiana tada izdaje svega nekoliko pjesama i u tajnosti radi na albumu – već skoro jedno desetljeće. U to vrijeme postaje tražena session glazbenica i radi sa Samphom, SBTRKT-om, Jessie Ware te ih prati na turnejama. Bliska suradnja s Jai Paulom nastavila se i prošle godine kada je on napokon po prvi put ikad počeo nastupati uživo gdje je Fabiana pratila nekolicinu njegovih nastupa. Napokon, tijekom doba karantene pronalazi više vremena za autorski rad.
Debi Fabiana Palladino donosi profinjen i slojevit ‘’left field’’ pop zvuk. Fabiana izlazi iz sjene u prvi plan na 10 pjesama koje balansiraju estetikama r&b-ja, soula, diska i popa. Još u fakultetskim danima, klasik Hounds Of Love približio joj je brit-pop izvođače čiji prizvuk možemo čuti i ovdje. Fabiana spaja pomno izrađene melodične pop pjesme s odvažnim i zanimljivim produkcijskim odabirima. Fascinacija samoćom primarna je inspiracija sadržaja albuma. Tijekom karantene dogodila joj se odgođena i neizbježna reakcija na završetak dugogodišnjeg odnosa pa je tako istraživala tuđa iskustva usamljenosti i izučavala primjere ljudi koji su pokušavali raspakirati osjećaje slične njezinima.
Fabiana Palladino najavljen je singlovima I Care (ft. Jai Paul), Stay With Me Through The Night i I Can’t Dream Anymore. U videospotu za I Can’t Dream Anymore Fabiana se u atmosferi izoliranosti pojavljuje na brodu Radio Caroline – brodu koji je tijekom 60-ih i 70-ih djelovao kao najpoznatija piratska radio postaja na svijetu.
Zanimljiva je činjenica kako se na albumu nalazi i njen otac, također etablirani session glazbenik, basist Pino Palladino (The Who, Eric Clapton, John Mayer, Erykah Badu, D’Angelo, itd.) Da se radi o nekom težem nepotizmu, vjerojatno bi ovaj album dobio malo bolju promociju od trenutne koje nema puno.
Za samoimeni album pisala je i producirala uz Jai Paula. Može se reći kako je Fabiana Palladino vjerojatno najbliže Jai Paulovom albumu kakvog ćemo ikad dobiti (lmao).
Ovaj je album, kao i ostatak Bownessovog samostalnog stvaralaštva teško klasificirati, a lako je moguće da vam prilikom preslušavanja na pamet padnu imena poput Roberta Wyatta, Davida Sylviana, Scotta Walkera pa i Bryana Ferryja iz poznih osamdesetih. Djelimičan razlog tomu su i gostujući glazbenici koji su dali svoj obol ovom djelu, a na toj se listi pored nezaobilaznog Wilsona nalaze i Phil Manzanera, Peter Hammil, Andrew Keeling, Pat Mastelotto i drugi. U svakom slučaju, ovaj mali izlet u one mirnije vode suvremenog art rocka idealan je izbor za lijena i vruća ljetnja popodneva. Štoviše, virtualno glazbeno putovanje u neistražene, hladnije krajeve britanske rock avangarde!