
MADONNA / Confessions on a Dance Floor (2005)
Ultimativni disco album 21. stoljeća.
Početak stoljeća, Split, CD shop New York. Glazba ispod pulta i mirisi mitteleurope, bečkih slastica i masnog dub-a iz našeg susjedstva. Kruder ode u Peace Orchestra a Dorfmeister u Toscu.
Druga polovica projekta Tosca zove se Rupert Huber i nakon prvijenca “Opera” iz ’97, izdaju svoje najbitniji glazbeni rukopis i gotovo deklarativno, samim imenom albuma i posvetom Shunryu Suzukiju, uvode Zen u sporo plesnu glazbu.
Onima koji su ovaj zvuk doživjeli onda kada je i nastajao, ne trebam puno opisivati što to znači.
Onima koji se dok ovo čitaju pitaju “kojijeovok?” topla i Zen preporuka da se uštekaju ovaj četvrtak i nedjelju u 15.00h i poslušaju na našem superhifi strimu ili nabave poštene audio/digitalne zapise jer ovo se ne sluša sa YouTuba ili pc zvučnika.
Ovo se sluša glasno sa debelim i masnim leptirićima u drobu.
I zato, iz protesta, neću lipit YouTube link :D
“Pearl In”
“Suzuki”
“Annanas”
“Orozoco”
“Busenfreund”
“Honey”
“Boss On the Boat”
“John Tomes”
“Ocean Beat”
“The Key”
“Doris Dub”
“Pearl Off”
autor: el5egundo, 28/08/2018
Arhiva
“The Notorious Byrd Brothers” (1968.) posljednji je i ključni album u svojevrsnoj trilogiji koju pored njega sačinjavaju i “5th Dimension” (1966.) i “Younger Than Yesterday” (1967.). Značaj ovih uradaka posebice je u uspješnom poigravanju postojećim stilovima poput jazza, folka, elektroničke glazbe, baroknog popa i sličnih, ali i u kreiranju novih pravaca poput uspjele psihodelične sinteze folka, contryja i rocka, te progresivnih pokušaja koji će Byrdse pretvoriti u pionire tvz. space rocka!
Moraš bit do kraja besraman i hrabar za ovakav album. Raspustio si najbolji bend svih vremena i kao rođeni škot, rastao u kanadi i stasao u NY, ideš snimat latino album. I to kakav.
Rejoicing in the Hands of the Golden Empress taman je proslavio svoj petnaesti rođendan – pravo vrijeme da se ispravi…