
JIMI TENOR / Intervision (1997)
Intervision 1997.g. izlazi za šefildski Warp, već tada ozbiljnu glazbenu instituciju, i još je jedan od onih vanvremenskih komada muzike koji po ničemu ne odaju jesu nastali tada ili 25 godina prije, odnosno kasnije.
Početak stoljeća, Split, CD shop New York. Glazba ispod pulta i mirisi mitteleurope, bečkih slastica i masnog dub-a iz našeg susjedstva. Kruder ode u Peace Orchestra a Dorfmeister u Toscu.
Druga polovica projekta Tosca zove se Rupert Huber i nakon prvijenca “Opera” iz ’97, izdaju svoje najbitniji glazbeni rukopis i gotovo deklarativno, samim imenom albuma i posvetom Shunryu Suzukiju, uvode Zen u sporo plesnu glazbu.
Onima koji su ovaj zvuk doživjeli onda kada je i nastajao, ne trebam puno opisivati što to znači.
Onima koji se dok ovo čitaju pitaju “kojijeovok?” topla i Zen preporuka da se uštekaju ovaj četvrtak i nedjelju u 15.00h i poslušaju na našem superhifi strimu ili nabave poštene audio/digitalne zapise jer ovo se ne sluša sa YouTuba ili pc zvučnika.
Ovo se sluša glasno sa debelim i masnim leptirićima u drobu.
I zato, iz protesta, neću lipit YouTube link :D
“Pearl In”
“Suzuki”
“Annanas”
“Orozoco”
“Busenfreund”
“Honey”
“Boss On the Boat”
“John Tomes”
“Ocean Beat”
“The Key”
“Doris Dub”
“Pearl Off”
autor: el5egundo, 28/08/2018
Arhiva
Intervision 1997.g. izlazi za šefildski Warp, već tada ozbiljnu glazbenu instituciju, i još je jedan od onih vanvremenskih komada muzike koji po ničemu ne odaju jesu nastali tada ili 25 godina prije, odnosno kasnije.
Ej, bijeli od Beatlesa! Ne morate nam reći koliko je nepotrebno pisati išta o, prema rock kritičarima, najvećem rock bendu,…
U vrijeme psihodelične revolucije i studijskih eksperimentiranja, bilo je tek pitanje vremena kada će i tradicionalno rockerski Kinksi zaći u ta, tada još pionirska i uglavnom neistražena područja. No, savršen odmjer tradicionalizma, nostalgije, te poigravanja novim tehnologijama i nadrealnim elementima na koncu je polučio neočekivano dobar album koji se za razliku od ostatka tadašnje produkcije može iščitavati i kao priča, ili ako baš želite – šarena no nipošto neozbiljna slikovnica za odrasle!
Druga polovica devedesetih. Bilo je to doba trip hopa i downtempa. Bila je to ljubav na prvo slušanje.