
David Pajo/Nighthawks at the Diner
Nešto o čudnovatom glazbeniku Davidu Paju (iii Paji), zatim uočljiva poveznica između najpoznatije slike Edwarda Hoppera, i remek djela Toma Waitsa.
Golden age of the progressive sound!
U današnjem izdanju emisije eXit donosimo presjek djelovanja britanskih progresivnih sastava koji su – manje više – formirani u drugoj polovici šezdesetih, svoj vrhunac doživjeli tijekom prve petoljetke sedamdesetih, a zatim polagano blijedjeli, iako su neki od spomenutih još uvijek aktivni. Unatoč brojnim imenima koja se mogu uvrstiti pod spomenuti trend, logičan je izbor pao na ‘veliku šestorku’: Jethro Tull, Pink Floyd, Yes, Genesis, Emerson Lake & Palmer te King Crimson.
Istina, pojedinci će zamjeriti izostanak veličina kao što su Soft Machine, The Gentle Giant, Henry Cow, Caravan, Gong i sl., no vremensko ograničenje (kojim je svakom sastavu dodijeljeno oko pola sata prezentacije), kao i urednikovi osobni afiniteti su na koncu definirali izgled liste.
Uživajte u ovim nažalost neponovljivim trenucima progresivnog rocka!
PS. uz napomenu da u nastavku programa, od 23.15 pa do 01.15 h možete reprizno preslušati Autsajdere sa stranputice, ovotjedno izdanje liste Soda Fountain!
01 Davd Bowie – Station To Station
02 Emerson, Lake & Palmer – Tarkus
03 Jethro Tull – Critzique Oblique (part I)
04 Yes -Awaken
05 Pink Floyd – Main Theme
06 Genesis – Dancing With The Moonlit Knight
07 King Crimson – Starless
08 JethroTull – Critique Oblique (part II)
09 Pink Floyd – Narrow Way (parts i – iii)
10 Genesis – The Return Og The Giant Hogweed
11 King Crimson – Lizard
12 Yes – And You And I
13 Emerson,Lake & Palmer – Take A Peeble
autor: Vjeran Stojanac, 15/02/2019
Arhiva
Nešto o čudnovatom glazbeniku Davidu Paju (iii Paji), zatim uočljiva poveznica između najpoznatije slike Edwarda Hoppera, i remek djela Toma Waitsa.
Legendarni koncertni zapis Haustora iz zagrebačkog Kulušića sa početka osamdesetih, u formi albuma objavljen tek 1995.
Sredinom je ’80-ih Laibach najjača kohezivna snaga na slovenskoj alternativnoj sceni, kao i jezgra novoformiranog pokreta nazvanog Neue Slowenische Kunst. Istovremeno; padaju i zadnje utvrde na zapadu, sa izuzetkom Sjedinjenih Država.